I MISTRZOSTWA O PUCHAR BURMISTRZA KOŻUCHOWA
Dodane przez Admin dnia Grudzień 01 2008 16:36:07

29-11-2008

W rozegranych 15 listopada 2008 r. I Mistrzostwach Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Kożuchowa dziesięcioosobowa reprezentacja Gubińskiego Klubu Kyokushin Karate rywalizując w konkurencjach kata, kumie oraz walk reżyserowanych wywalczyła dziewięć medali oraz drużynowo zajęła trzecie miejsce za reprezentacjami z Nowej Soli i Zielonej Góry. W turnieju wystartowali również zawodnicy z Grodziska Wielkopolskiego.

Złote medale wywalczyli: Tomasz Jaroszyński kata dzieci 10 – 11 lat, Maciej Dziurdziewicz kumite kadetów, Błażej Dziurdziewicz kumie juniorów młodszych do 65 kg

Srebrne: Dawid Bosak kumite młodzików do 60 kg, Brązowe: Kacper Borowski kata kadetów oraz kumite kadetów, Dawid Bosak kata młodzików, Błażej Dziurdziewicz kata juniorów młodszych, Łukasz Bosak kumite juniorów młodszych do 65 kg.

O braku szczęścia może mówić Kacper Kokociński, który zajął czwarte tak nielubiane przez zawodników miejsce w kategorii kata dzieci do 9 lat, a szóste Kacper Marciszonek (w turze finałowej występuje ośmiu zawodników). Ciekawostką mistrzostw była organizacja zawodów w Zamku w Kożuchowie. Sędzią Głównym zawodów był Krzysztof Dubiel 3 Dan z Gubina.