XXV PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN KARATE ZIELONA GÓRA 2008
Dodane przez Admin dnia Listopad 20 2008 10:58:12
Dokument bez nazwy
26-10-2008
XXV PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN KARATE ZIELONA GÓRA 2008  
26 października 2008 w Zielonej Górze, w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50, odbył się XXV Puchar Polski Seniorów Kyokushin Karate.
   W turnieju uczestniczyło 138 zawodników z kraju i z zagranicy, w tym najlepsi polscy karatecy Krzysztof Habraszka - 5-krotny mistrz Europy, aktualna wicemistrzyni świata w kat. do 65 kg - Dobrosława Habraszka, mistrzyni świata w kat. pow. 65 kg -  Agnieszka Sypień.
   Wśród zaproszonych gości był sekretarz generalny Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate shihan Andrzej Drewniak, trener Kadry Narodowej shihan Włodzimierz Rój oraz członkowie Prezydium Polskiego Związku Karate.
   W trakcie części finałowej odbył się Festiwal Pokazów Dalkowschodnich Sztuk Walki w wykonaniu zaproszonych gości z Polski i z zagranicy. Wystąpilł między innymi gość z Japonii sensei Tadashi Suzuki 3. dan.
   Na podkreślenie zasługuje fakt, że zawody te miały wyjątkowo uroczystą oprawę. Imponujący był wystrój sali, liczba banerów, nagrody dla zwycięzców, mata na podwyższeniu, dodatkowe oświetlenie, stoliki dla VIP-ów, kolorowy informator w formie magazynu karate, program artystyczny oraz pokazy w wykonaniu zaprzyjaźnionych klubów. W przeddzień odbyła się uroczysty bankiet z okazji XXX-lecia Zielonogórskiego Klub Sportowego Karate.
   Organizatorem imprezy był Zielonogórski Klub Sportowy Karate, kierowany przez sensei Andrzeja Makowskiego. Kierownikiem ośrodka w Zielonej Górze jest sensei Eliasz Madej, który pomagał w organizacji tych zawodów.

JUBILEUSZOWO I RODZINNIE