MISTRZOSTWA AMERYK W KARATE KYOKUSHIN NOWY JORK 2008
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 18 2008 20:07:08
Dokument bez nazwy
17-09-2008
MISTRZOSTWA AMERYK KYOKUSHIN KARATE NOWY JORK 2008

W sobotę 20 września w hali Hunter College Sportplex w Nowym Jorku, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ameryk w Karate Kyokushin Nowy Jork 2008.
   Gościem honorowym mistrzostw był Kancho Shokei Matsui, a oficjalnego otwarcia dokonał Shihan Seiji Isobe. W imprezie uczestniczyło 140 zawodników, reprezentujących kilkanaście krajów.
   Polska reprezentowana była przez największą jak dotąd, 25-osobową drużynę, w której skład wchodzili mistrzowie Europy Krzysztof Habraszka (kumite mężczyzn open), Jacek Synoradzki (kumite mężczyzn kat. senior), Izabela Sularz (kata), Aleksandra Radziewicz (kata) oraz mistrzyni świata Ewa Pawlikowska (kumite kobiet do 55kg) i wicemistrzyni świata Dobrosława Sołtysik (kumite kobiet do 65kg). Kierownikiem i trenerem reprezentacji był Shihan Andrzej Drewniak.

(trening)

Polacy wywalczyli łącznie sześć medali. Pierwsze miejsce w kategorii Kumite kobiet do 55kg zajęła Ewa Pawlikowska (Nowy Targ) . Srebrne medale wywalczyli: Jacek Synoradzki (Częstochowa) - Kumite seniorów, Dobrosława Sołtysik (Tarnowskie Góry) - Kumite kobiet do 65kg , Anna Kaczyńska (Białystok) - Kumite kobiet powyżej 65kg i Izabela Sularz (Lublin) - w konkurencji Kata. Z brązowym medalem tej samej konkurencji wróci do kraju Aleksandra Radziewicz (Opole).
   W prestiżowej kategorii Kumite mężczyzn open, nasz najbardziej utytułowany reprezentant, aktualny mistrz Europy, Krzysztof Habraszka (Tarnowskie Góry) zajął wysokie 5-te miejsce. Przegrał on w ćwierćfinale z tegorocznym triumfatorem mistrzostw - Zahari Damyanovem z Bułgarii.
   "Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych zawodników" - powiedział w rozmowie telefonicznej Shihan Andrzej Drewniak, wiceprezes i trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate.